שערים חשמליים בתחום התעשייה נועדו ליצור חציצה בין רכוש ציבורי לבין רכוש פרטי של בית העסק. הם נועדו ליצירת מנגנון סלקטיבי לאישורי כניסה אל מרחב התעשייה ומשמשים כחלק ממערך ההגנה של המבנה. שערים חשמליים תעשייתיים הינם מסיביים ורחבים, כוללים מערכת חשמלית המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת את תנועתם ומערכת ביקורת המבצעת הפסקת פעילות במקרה של סכנה לאדם או לרכוש. שערים לצורכי תעשייה ארוכים בגלל רוחב הכניסה של המרחב ולכן דורשים מנוע חשמלי תלת פאזי אינטנסיבי.

 

ההתאמה בין צורכי בית העסק לבין המבנה הטופוגרפי שבו אמור השער להיות מותקן, חשובים מאוד. השילוב בין השניים מאפשר את הבחירה הנכונה של מבנה השער ונפח המנוע שלו. ברוב המקרים נמצא שער קונזולי או שער הזזה על מסילה בפתח אזור תעשייה, מפעל, שטח ציבורי גדול או יישוב. שער חשמלי המיועד לתעשייה מיוצר מלוחות מתכת אטומים שאינם מאפשרים הצצה או מסורגי פלדה מגלוונת.

שערים חשמליים עם מסילה

שערי הזזה אלו נפתחים ונסגרים באמצעות מסילה עליונה או מסילה המקובעת לקרקע. במקרה שבו נדרש שער למעבר רחב מאוד, מומלצים שערים חשמליים כפולים. ניתן להרכיב אותם כשתי יחידות כאשר כל אחת מהן עתידה להיפתח לצד אחד, כלומר בכיוונים מנוגדים. אפשר לייצר יחידה שלמה אחת של שער הנגררת לצד אחד בלבד. לבחירה זו יש השפעה גם על סוג מנוע השער החשמלי.

איכות פעולתם של שערים חשמליים לתעשייה ועמידותם תלויה גם במספר הגלגלים שיש לכל אחד מהם ובאורך הקורות. שערים חשמליים לתעשייה הנעים באמצעות ארבעה גלגלים במסילה נחשבים חזקים ועמידים ביותר (שניים מהם יהיו צמודים לקורה עליונה ושניים למסילה התחתונה). כדי לבחור את השער מתאים לצורכי העסק יש לתת את הדעת לתדירות השימוש היומית בשער. אלמנט זה ואלמנטים נוספים שייבדקו על ידי חברת ההתקנה של השער, יהוו את המצע לבחירה הנכונה של השער ושל המנוע בהתאמה. יש לציין כי בכל מקרה ובכל מצב חייבים שערים חשמליים בתו תקן של מכון התקנים הישראלי וכן אחריות על תיקוני השער החשמלי במקרה של תקלות.

עוד על הקורות של השער החשמלי: קורות איכותיות תחתונות הן קורות העשויות מסגסוגת צפופה. אורך הקורה חשוב ומשפיע על עמידות השער. קורה באורך שישה מטרים מספקת חוזק ועמידות גבוהים יותר לשער מאשר קורות באורך של שלושה מטרים בלבד המייצרים מקטעים. אלה עלולים להישחק מהר יותר אם מדובר במספר גדול של פתיחות וסגירות במהלך היום.

שער קונוזולי לצורכי תעשייה

שער זה אינו דורש בניית מסילות על פני הקרקע, והוא מהווה פתרון מצוין לאזור טופוגרפי שאינו מפולס או שאינו יכול להיות מפולס מסיבות שונות. הוא נפתח לכיוון אחד ומיוצב על ידי מסילה צדדית או גשר. יש לציין כי המנוע המתווסף לשער זה חייב להיות חזק דיו על מנת לאפשר את פעולת השער. שערים מסוג זה נמצא לרוב בכניסות ליישובים ולמפעלים.