תקלות ובעיות נפוצות במחסום זרוע חשמלי

מחסום הזרוע החשמלי הוא אחד מסוגי השערים החשמליים הנפוצים ביותר בהם למעשה ניתן יהיה להיתקל כמעט בכל מקום – בכניסה לחנייה בקניון הסמוך לביתנו, בכניסה לבניין מגורים פרטי, בכניסה לחניון העבודה וכן הלאה וכן הלאה. במידה ושאלתם את עצמכם מדוע מחסום הזרוע כל כך נפוץ ניתן לומר כי לא מדובר ממש במקריות. שכן מחסום הזרוע החשמלי מתאים למגוון רחב של פתיחות – מועטות ורבות כאחד, נפתח באופן מהר ביחס לשאר המחסומים ואף פשוט וקל להתקנה. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את כל אשר חשוב שתדעו בכל הנוגע למחסום זרוע חשמלי.

מה זה מחסום זרוע חשמלי?

בניגוד לשאר מחסומי החנייה החשמליים אשר פותחים וסוגר את מפתח הכניסה בצורה הרמטית ומונע מאנשים ורכבים להיכנס, מחסום הזרוע החשמלי למעשה מיועד עבור מניעת כניסה של כלי רכב בלבד. הכוונה היא למעשה שבמידה ואתם גרים בבניין מגורים משותף ובכניסה לבניין הצבתם מחסום זרוע חשמלי והזמנתם אורחים לארוחת ערב, המחסום לא יחסום אותם מלהיכנס כהולכי רגל מבעד לשער. למעשה מדובר במחסום שכל מטרתו היא לשמור על חלל החניה לאנשים מורשים בלבד. סיבה נוספת שמחסום הזרוע הינו מחסום מוביל ונפוץ כל כך היא שהמחסום מותאם לאופן ומחזורי עבודה אינטנסיביים אשר מלווים בסגירות ופתיחות רבות של המחסום, שכן מחסום הזרוע החשמלי נפתח ונסגר במהירות המירבית ביותר ביחס לשאר הסוגים והדגמים הקיימים בשוק.

איך עובד מחסום הזרוע החשמלי

מחסום הזרוע החשמלי מורכב מבסיס בצורה מלבנית אשר כולל בתוכו מנוע מובנה אשר פועל באמצעות גלגל שיניים ולוקח פיקוד. לוח הפיקוד מעניק הוראות ישירות למנוע, שבעת הדרושה מרים את זרוע האלומיניום באמצעות קפיצים שעוזרים למנוע. הזרוע מתרוממת במקביל לכניסת הרכב לתוך חלל המתחם, ויורדת חזרה מיד לאחרת מכן אל העמוד הנגדי אשר משמש כתופסן למחסום הזרוע החשמלי. חשוב לציין שמומלץ כי תתקינו אביזרי בטיחות נלווים למחסום שלכם, אביזרים כגון עינית אלקטרונית, נורית אזהרה להולכי רגל וכדומה. שכן העינית האלקטרונית מהווה חיישן אשר מונע סגירה אוטומטית של המחסום בעת בה המעבר מתחת למחסום לא פנוי עדיין. חשוב לציין כי בחלק מהשירותים השונים של התקנת מחסום זרוע חשמלי תקבלו את העיניות כחלק מהרכישה עצמה בעוד שמנגד, יהיו מקרים בהם תאלצו להוסיף תשלום נוסף עבור ביצוע קנייה של העיניות האלקטרוניות.

בעיות ותקלות נפוצות במחסום זרוע חשמלי

אחת הבעיות במחסום הזרוע החשמלי כמו כמעט בכל תחום אחר, היא שלאחר פרק זמן ממושך ניתן לומר כי לא נוכל להימנע מתקלות שונות במנוע הנגרמות עקב בלאי ממושך או לחילופין פגיעות חיצוניות. כאשר נדבר על תקלה פשוטה כגון קצר בלוח הפיקוד של מחסום הזרוע החשמלי – במרבית המקרים נשלם רק מחיר סמלי של 250 שקלים לביקור עבור תיקון המחסום. במצבים אחרים בהם יהיה צורך בהחלפה של אחד מן החלקים המרכיבים את המחסום, המחיר יהיה עבור עלות החלק שהוחלף בנוסף לעלות הביקור של איש המקצוע.

• תקלה בלוח הפיקוד – לוח הפיקוד למעשה מהווה כ”מוח” של מחסום הזרוע החשמלי וכן אחרי על הנעה של המחסום ועל מהירות הסגירה והפתיחה שלו. במרבית המקרים, תקלה בלוח הפיקוד תיגרם עקב קצר בלוח, שכן מדובר בתיקון פשוט שעלותו שוות ערך לדמי ביקור בלבד. במקרים קשים יותר מהם התקלה היא רצינית יותר, ייתכן כי תיאלצו להחליף את לוח הפיקוד בלוח פיקוד חדש.

• תקלה במנוע – במקרים בו מנוע של השער החשמלי תקול ברוב המוחלט של המקרים הדבר יגרום לתקיעות של מחסום הזרוע במקרה הטוב, ואילו במקרה הרע להשבתה מיידית של מחסום הזרוע החשמלי. בנוסף לאמור, חשוב לציין כי בעת התקנת מחסום זרוע חשמלי חדש ואיכותי, תקבלו גם מנוע חדש, שכן ניתן לומר באופן חד משמעי כי הוא צפוי להחזיק לטווח ממושך של כעשרה שנים לפחות עד הופעת התקלה הראשונה. ברוב המקרים תקלות במנוע נגרמות עקב בלאי טבעי, שכן במקרים כאלה מומלץ לתקן את המנוע במקום, מאשר להחליפו.

• תקלה בזרוע המחסום – למרות שניתן לומר כי זרוע המחסום עשויה חומרים עמידים ביותר, אך כמובן שאינה חסינה לנזקי חוץ כגון נזקי מזג האוויר, מכות מפגיעה של רכבים וכדומה. בעת בה יש תקלה בזרוע, במרבית המקרים יהיה עליכם להחליף את הזרוע בשלמותה.