תיקון שערים חשמליים דורש אנשי מקצוע מוסמכים. כל עוד מדובר בחברה המספקת אחריות, אתם מכוסים. באופן כללי, הסבירות לתקלות בשערים חשמליים הינה נדירה יחסית, אבל והיה והשער אינו מתפקד כראוי מומלץ לקרוא לאיש מקצוע מאשר לנסות ולתקן באופן עצמאי כדי למנוע נזק נוסף. העסק שהתקין את השער הוא שאמור להיות האחראי לתיקונו.

 

מהן התקלות העלולות להתרחש בשערים חשמליים?

מנגנוני הפתיחה והסגירה של שערים החשמליים עלולים להשתבש. במקרה זה אין יוצא ואין בא והדחיפות לתיקון הינה משמעותית בהחלט. אלמנט נוסף שיכול להוות בעיה היא תקלה במערכת הבטיחותית של השער. ייתכן כי במצב זה השער יפתח וייסגר, אבל עינית הבטיחות האמורה להיות אחראית על זיהוי גורם זר הניצב במסלול היציאה או הכניסה, אינה פועלת. מומלץ לא לדחות את תיקון העינית למרות שהשער עצמו תקין ומבצע את עבודתו כראוי. הסכנה משמעותית והנזק העלול להיגרם לרכוש (לרכב) או לחיי אדם, הינו גבוה.

 

תיקון שערים חשמליים נדרש גם כאשר נמצא שלוח הפיקוד אינו תקין. לוח הפיקוד הוא חלק ממערך התפעול של כל שער חשמלי, ותקלות בו עלולות לייצר קצר חשמלי או לחילופין תקלות אחרות בתפקוד התקין של השער. אם לוח הפיקוד התיישן או ניזוק, מומלץ לא להמתין ולהזמין איש מקצוע לפני שהנזק יהיה חמור יותר ועלותו תגדל.

 

תיקון שערים בעלי מנוע תקין

ישנם מקרים בהם המנוע נמצא תקין והבעיה בתפקוד של השער נובעת מתקלה בין לוח הפיקוד לבין הטלפון הסלולרי המפעיל את השער או השלט האחראי על כך. תקלה בתקשורת כגון זו עלולה לשבש את הפתיחה והסגירה של השער החשמלי. על פי רוב מדובר בתקלה פשוטה מאוד שאיננה זקוקה להחלפת חלקים או לזמן המתנה ארוך היכול לאפיין תיקון שערים בהם המנוע ניזוק.

 

תקלה במנוע

למרות ששערים חשמליים הינם עמידים בפני נזקי מזג האוויר (כולל שינויים קיצוניים, רטיבות ולחות גבוהה), עדיין ייתכנו מצבים בהם נזקי הסביבה גורמים לבלאי מוקדם של מנוע השער החשמלי. מנוע שהפסיק את תפקודו התקין מזוהה כמעט מיידית על ידי בעלי המקצוע, ותפקידם להבחין בין תקלה במנוע שניתן לתקן לבין מנוע שאינו ניתן לתיקון (במקרה זה הם יהיו אחראים על החלפת המנוע והתקנת המנוע החדש).

 

מה ניתן לעשות כדי להימנע מתקלות אלה?

חשוב לעקוב אחר הוראות החברה לגבי תפעול תקין ונכון כדי למנוע מצבי קלקול עד כמה שניתן. כאמור, מומלץ להימנע מלנסות לתקן את השער באופן עצמאי, ויש לעדכן את צוות החברה לגבי כל פעולה שנעשתה לפני שהשער החשמלי התקלקל. מידע זה מסייע לאנשי הצוות להבין את מהות הקלקול ולתת מענה מהיר ומקצועי. נזכיר כי לפני התקנת שער חדש יש לוודא כי שירות התיקונים, כולל החלפים הנדרשים, ניתן על ידי החברה המתקינה, האם קיימת אחריות, לכמה זמן ומה כלול בה.