ע”י עזרא מתנה – מנכ”ל חברת עזרא שערים חשמליים

אתם גאים (ובצדק) בשער החשמלי המרשים שלכם, אך במקביל אסור לכם לשכוח את התחזוקה השוטפת שלו. כמנהל חברה המספקת שירותי תיקון, אספקת ציוד והרכבת שערים ומחסומים, אני שמח להציג בפניכם טיפים חשובים לתחזוקה תקינה של שערים חשמליים.

טיפ ראשון: הקפדה על שטיפת וקס לשימור הצבע פעם בשנה

דמיינו שהשער החשמלי שלכם הוא כמו רכב הזקוק לניקוי וטיפול שוטף.

במשך הזמן עלול צבע השער להתפורר, לאבד את צבע היסוד שלו או להחליד, דבר שישווה לו מראה מוזנח ולא אסתטי.

לכן, חשוב להקפיד פעם בשנה על שטיפת וקס שתגן על צבעו ותשמור על צורתו הנאה.

טיפים לתחזוקת שערים חשמליים

טיפ שני: טיפול מונע למזיקים הנכנסים לתוך המערכות הפנימיות של השער

בנוסף לתחזוקת המראה החיצוני של השער החשמלי, חשוב לדאוג גם למערכות האלקטרוניות הפנימיות שלו. זוחלים שונים, כגון: שבלולים, עכבישים ונמלים עלולים למצוא מקום מסתור בתוך מנוע השער ומערכת החשמל שלו. חדירה של מזיקים, במידה ואינה מטופלת בזמן, עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למעגלים החשמליים, ליצור קצרים במערכת ולהותיר שיירי מזון במנוע השער. עלות החלפת לוחות בקרה, מנוע או ציוד חשמלי אחר בעקבות נזקים אלו עלול להיות גבוה. למניעת נזקים אלו חשוב לפתוח את מכסה המנוע החשמלי ומערכת החשמל של השער פעם בחצי שנה ולשאוב בעזרת שואב אבק את המזיקים והלכלוך שהצטבר. (הערה חשובה – אל תשכחו לנתק את השער מהחשמל קודם לכן!)

טיפ שלישי: התקנת לוח חשמל סולארי איכותי

חשוב לדעת, שככל שאיכות לוח החשמל טובה יותר, כך הסיכוי לנזק שעלול להיגרם קטן יותר. בחברת עזרא שערים חשמליים, אנו ממליצים על התקנת קולטן סולארי שיספק חשמל לשער. לוח מסוג זה עמיד בפני מזיקים מסוגים שונים, שעלולים לחבל בציוד החשמלי, בזכות ההגנה שמספקת לו שכבת המגן שהוא מצופה בה.

טיפ רביעי: תחזוקה למניעת בעיות מכניות

עוד היבט של תחזוקת שער חשמלי הוא טיפול למניעת בעיות מכניות של מערכות השער. תדירות התחזוקה המכנית תלויה בסוג השער ובטיב מערכותיו. מערכות של שערים חשמליים איכותיים מצטיינות באיכות אטימות גבוהה  ועמידות גבוהה בפני נזקים, לעומת מערכות זולות החשופות יותר למפגעים אלו. כמו למשל: מסבים ללא תחזוקה של שערי כנף שלהם איטום מובנה העמיד לאורך זמן או מסבים עמידים לנזקים של שערי הזזה הזקוקים לתחזוקה פעם בכמה שנים.

טיפים לתחזוקת שערים חשמליים

טיפ חמישי: שימון חלקיו המכניים של השער

שימון חלקיו המכניים של השער חשוב ביותר לתפקודו התקין, במיוחד בנושא של איטום למים. האיטום נעשה ע”י משחות שומניות, כמו לדוגמא:

שמן wd-40 המיוחד לשימון שערים. למשחות שומניות אלו תו תקן איכותי ויש להקפיד על מריחתן באופן קבוע.

לסיכום הטיפים ברצוני להדגיש נקודה חשובה

כל שער, ויהיה זה השער האיכותי ביותר, זקוק לתחזוקה שוטפת. יש לבדוק מדי כמה חודשים את תפקוד השער ומערכותיו השונות, את גורמי התקלות האפשריים ואת מידת השחיקה והבלאי של השער שעלולים להיווצר במשך הזמן ובעקבות פגעי מזג האוויר. שמירת אצבע על הדופק בתחזוקת סוגי השערים השונים, תחסוך ללקוח הוצאות גבוהות יותר בעתיד ותאריך את חיי השער.

לחברת עזרא שערים חשמליים ניסיון מצטבר של 20 שנים במתן פתרונות לשערים ומחסומים חשמליים, כולל ציוד חשמלי כמו מנועים חשמליים, לוחות פיקוד ואביזרים נלווים. המעבדה הניידת שלנו מאפשר לבצע תיקון שערים חשמליים וטיפול בתקלות עד לבית הלקוח. במידה ונתקלתם בפגם, בלאי או בעיה בשער החשמלי שברשותכם, יש ברשותנו הכלים כדי לסייע.

נשמח לפנייתכם אל צוות המומחים שלנו בכל נושא.