שערים חשמליים הם אמצעי חשוב ביותר באבטחת בתים פרטיים, חניונים ובתי עסק. השערים מונעים כניסה של אנשים לא רצויים. מניעת כניסת האנשים חשובה גם כהגנה מפני אנשים העלולים לגרום נזק לרכוש או לאנשים הנמצאים במקום וגם מפני כניסת אנשים “תמימים” למקומות בהם הם עלולים להיפגע כגון אתרי בנייה ומפעלים. במקרה של חניונים בבנייני מגורים התקנת השער מסייעת בשמירת מקומות החניה לדיירי הבניין בלבד נוסף על ההגנה מפני גנבות רכבים.

אמצעים לפתיחת שער חשמלי

השערים החשמליים מופעלים על ידי שלטים מותאמים או על ידי חיוג מהטלפון הסלולרי. הפתיחה האוטומטית מאפשרת נוחות מרבית בכניסה עם כלי רכב שכן אין צורך לצאת מהרכב בכדי לפתוח את השער ומנגד נוחות השימוש אינה פוגעת ברמת האבטחה. פתיחת השער מתבצעת בלחיצת כפתור וסגירתו נעשית באופן אוטומטי לאחר מעבר הרכב. פתיחת השער החשמלי על ידי שימוש בטלפון הסלולרי מתאפשרת באמצעות חיוג ממספר טלפון המוכר למערכת. שיטה זאת עדיפה כיוון שאין צורך לשאת מכשיר נוסף מלבד הטלפון האישי הנמצא עמנו ממילא. השירות מתבצע ללא עלות שיחה וללא עלות מכשירים נוספים ובכך מקטין את עלויות השער החשמלי.

בחירת שער חשמלי – דגשים חשובים

כיום יש בשוק סוגים רבים ומגוונים של שערים חשמליים. לכל סוג שער חשמלי יש יתרונות וחשוב להתאים את סוג השער למקום בו הוא יותקן ולייעודו.  שער חשמלי בכניסה למפעל יהיה גדול ומסיבי יותר משער בכניסה לחניון בבניין מגורים. שער חשמלי לחניה בבתים פרטיים לרוב יהיה מעוצב יותר ומתאים לאופי הבית. בנוסף, יש להתחשב בשטח בו הוא יותקן, תנאי השטח וגודלו.

חשוב לבחור שער חשמלי איכותי ממקור אמין שגם יספק אחריות ויהיה מומחה בתיקון שערים חשמליים, כך שבמקרה של תקלות נוכל לפנות אליו והתקלה תתוקן על ידי מומחה במהרה. כמובן שגם לשיקולים הכלכליים יש תפקיד בבחירת השער החשמלי, אך יש לזכור שהדבר החשוב ביותר הוא הבטיחות. יש לוודא שלשער החשמלי הנבחר יש תו תקן. שער שלא קיבל תו תקן מהווה סכנה גדולה ביותר לסובבים אותו.

סוגי שערים חשמליים נפוצים בשוק

  • מחסום זרוע חשמלי – מחסום דמוי זרוע המתרומם כלפי מעלה. המחסום מונע כניסה של כלי רכב, אך לא של הולכי רגל ולכן מתאים בעיקר לחניונים. הוא קטן, אינו תופס שטח רב וזול יחסית לשערים חשמליים. למחסום חיישני תנועה שמונעים את סגירת השער על כלי הרכב בטרם הספיק לעבור או על הולכי רגל שעוברים תחתיו כשהוא מורם כלפי מעלה.

  • שער הזזה חשמלי –  שער חשמלי הנע על גבי מסילה ונפתח לכיוון אחד הצדדים. ניתן גם להגביה את השער ובכך להתאים אותו לתנאי השטח. שער ההזזה הוא גדול ומסיבי ודורש שטח נוסף אליו יזוז השער בעת פתיחתו. שער הזזה מתאים בעיקר בכניסות למפעלים, לבסיסי צבא או לישובים. לבתים פרטיים ניתן להתאים גרסה קטנה ומעודנת בעיצובים שונים.

  • שער כנף חשמלי – שער חשמלי בעל ציר הנפתח כלפי פנים או כלפי חוץ. השער יכול להיות בעל כנף אחת או שתיים. שער זה מתאים יותר לכניסה לבתים פרטיים. בניגוד לשער הזזה הוא אינו דורש שטח נוסף לפתיחה לצידו, אך כן דורש התחשבות במרחב מבפנים או מבחוץ בהתאם לכיוון אליו הוא נפתח. לשער הכנף מגוון רחב של עיצובים וניתן להתאים אותו לעיצוב הכולל של הבית בו יותקן.

 

כפי שראיתם מגוון השערים החשמליים הוא רחב מאוד וניתן להתאמה לכל אתר. חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה לשערים חשמליים לפני בחירת השער שיותקן בבית או בעסק שלכם. התאמת השער לסגנון המקום ולתנאי השטח היא קריטית בבחירתו ועשויה למנוע תקלות ועגמת נפש בעתיד.