שער חניה חשמלי הוא אמצעי המאפשר לנו לשמור על רכבנו ולמנוע גנבות וכניסת רכבים לא מורשים לחניות פרטיות או ציבוריות. ישנם מספר סוגים של שערי חניה חשמליים כגון מחסום זרוע ושער הזזה שכל אחד מהם מתאים לשימוש אחר. שערים חשמליים לחניה הם נפוצים מאוד גם בבתים פרטיים, שם הם מהווים לעתים קרובות פריט עיצובי בפני עצמו כחלק מהעיצוב הכולל של הבית.

תפקידיו של שער חניה חשמלי

הרכב שלנו נמצא בחניה רוב שעות היממה ועלינו להגן עליו מפני גנבה. לשם כך קיים שער חשמלי לחניה המאפשר מצד אחד להציב מכשול נוסף בפני הגנבים ומצד שני לאפשר כניסה ויציאה עם הרכב בצורה נוחה מבלי לרדת מהאוטו. תפקיד נוסף של שער חניה חשמלי הוא בכניסה לחניונים פרטיים וציבוריים, שם תפקידו הנוסף הוא למנוע כניסת כלי רכב שאינם מורשים. למשל חניה פרטית של משרד שבה רק לעובדי המשרד מותר לחנות והם מקבלים שלט שבאמצעותו יוכלו לפתוח את השער, או חניון של קניון שבה השער מונע מרכבים להיכנס בטרם עברו בדיקה של המאבטח.

כיצד לבחור שער חניה חשמלי

בחירת שער חניה חשמלי תיעשה בהתאם לתפקיד שעליו למלא ובהתאם לשיקולים נוספים כגון: גודל הכניסה לחניה, תדירות השימוש הצפויה בשער, כמות הרכבים הצפויה לעבור בו במהלך היום, התקציב לרכישת השער וכן הלאה. שער חשמלי לחניה של בית פרטי יהיה בדרך כלל גדול ומאסיבי יותר מאשר שער חשמלי לחניון ציבורי שבו ניתן להסתפק במחסום זרוע חשמלי. בשער חשמלי שנועד לחניית בית פרטי יהיה בדרך כלל דגש רב יותר על עיצוב השער שכן הוא מהווה חלק מהחצר של הבית. מצד שני שער חניה לבית פרטי נמצא בשימוש פחות תדיר מאשר שער חשמלי לחניה של משרד או של בניין דירות ומשמש פחות כלי רכב. לפיכך במקרה האחרון יהיה צורך בשער רחב יותר.

גם בחירת שיטת הפתיחה של השער תלויה בייעוד שלו. בשער חניה לבית פרטי נוח להשתמש בשלט, אולם כאשר ישנם מספר אנשים אנשים המשתמשים בשער לעתים נוח יותר שפתיחת השער תיעשה באמצעות טלפון סלולרי ובכך לחסוך את שכפול השלטים והחשש שיאבדו. זה גם נוח יותר כשבאים אורחים משום שאז ניתן לפתוח עבורם את השער מכל מקום.

מעבר לכל השיקולים והאפשרויות כשעומדים בפני רכישת שער חניה חשמלי חשוב להקפיד על איכות השער ותקינותו. לעולם אין לרכוש שער חשמלי שלא קיבל תו תקן ומי שעושה כן מעמיד את עצמו ואת קרוביו בסכנת חיים. שער חניה חשמלי באיכות גבוהה אמור להחזיק מעמד שנים רבות ותמיד יש להקפיד שמתקין השער יספק אחריות. במקרה שהתעוררו תקלות בשער החשמלי של החניה יש להזמין מומחה לתיקון שערים חשמליים לאיתור הבעיה ותיקונה באופן מיידי.