כל מה שחשוב לדעת על סוגי מנועים לשערים חשמליים

השערים החשמליים הם שומרי הסף המודרניים של בתים ועסקים רבים. בעזרתם, ניתן להגביר את תחושת הבטחון של בעלי בתים פרטיים, להגן על מוסדות וכן למנוע כניסה של גורמים לא רצויים לשטח של בניין מגורים. בין אם בחרתם בשער חשמלי נגרר, שער כנף או שער מתרומם, לכל שער יש להתאים את המנוע הנדרש שיסייע לו לעבוד במהירות הנדרשת, ויבטיח שהרכבים לא יצטרכו להמתין זמן ממושך ביציאה או בכניסה ממגרש החניה. אילו סוגי מנועים לשערים חשמליים קיימים? והאם ניתן להסתפק בהיבט הטכני כדי לבחור מנוע ברמה גבוהה או שיש פרמטרים נוספים? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.

מנועים לשערים חשמליים

מה תפקידו של המנוע לשער החשמלי?

לכל שער חשמלי המוצב במתחם, נלווה מנוע חשמלי שאחראי על פעילותו התקינה. לסוג המנוע יש משקל מכרע בפעילותו של השער ולכן חשוב לבחור במנוע איכותי מהסוג הטוב ביותר. חברת “עזרא שערים חשמליים”, החברה המובילה לשערים חשמליים, מנועים לשערים ואביזרים נלווים, רכזה עבורכם את כל המידע בנוגע לסוגי המנועים לשערים חשמליים.

מנוע לשער כנף חשמלי

מנועים לשערים חשמליים – איך זה עובד?

השער החשמלי פועל באמצעות אנרגיה חשמלית. לכל שער חשמלי יש מנוע אשר תפקידו לבצע את המרת האנרגיה מחשמל לתנועה. למעשה, המנוע החשמלי אמון על הפקת אותו כוח עצום, אשר נועד לגרום לתנועת השערים בפרק זמן תגובה מתאים. השליטה והוויסות של האנרגיה החשמלית מתאפשרים באמצעות המנוע החשמלי, אשר מתווה את טיב וקצב הפעולה של השער. הבחירה במנוע החשמלי נעשית בהתאם למנגנון הפתיחה והסגירה של השער וכן ביחס למשקלו. מרבית המנועים מותאמים לשערים חשמליים שמשקלם עד ל500 ק”ג, בעוד שאחרים נותנים מענה גם לשערים מסיביים יותר, אשר משקלם עשוי להגיע עד ל1500 ק”ג. מנוע חשמלי איכותי עתיד לשרת אתכם לאורך זמן וללא תקלות במשך תקופה של בין 10 ל15 שנה ולעיתים אף יותר. בתום התקופה, ייתכן ותצטרכו לחדשו או להחליפו בהתאם למידת השימוש והבלאי שנעשה בו.

אלו סוגי מנועים לשערים חשמליים ניתן למצוא?

כאמור, סוגי המנועים השונים מספקים מענה מותאם צרכים לסוגי השערים. ניתן להבחין בין שלושה סוגי מנועים לשערים חשמליים:

  1. מנוע אלקטרו- מכני- מנוע אלקטרו מכאני הוא מנוע סטנדרטי, אשר מתאים בעיקר לשערים נגררים לבתים פרטיים וכן בעבור שערי כנף אשר נפוצים לרוב בדירות ופועלים במנגנון פתיחה צירי. המנועים החשמליים עבור שערים אלו הינם ע”פ רוב מכאניים שכן אין מדובר במשקל גבוה.
  2. מנוע טבול שמן-  מנוע טבול שמן מתאים בעיקר לשער הזזה חשמלי עד למשקל של 800 ק”ג. וכן בעבור שערים חשמליים הנפתחים בתדירות גבוהה למשך מספר פעמים ביום
  3. מנועים לשערים תעשייתיים תלת פאזי- מנוע תלת פאזי הוא מנוע נפוץ מאוד בתעשייה. מדובר במנוע איכותי יותר וחזק יותר, המאפשר אספקת חשמל מאסיבית.באופן גורף, כלל המנועים מסוגלים להפעיל את כל סוגי השערים, תחת תנאים מסוימים. עם זאת,  יש משנה חשיבות להתאמת המנוע החשמלי לסוג השער וליכולתו לתפקד כראוי ולאורך זמן.

?אלו פרמטרים מסייעים לנו בבחירת מנוע המתאים לצרכים שלנו

  1. סוג השער – כאמור, סוג השער, שימושיו והמטרה העיקרית לה הוא נועד, מסייעים לנו בהתאמת המנוע עבורו. אין ספק כי ייעודו של שער חשמלי לחניה שונה מייעודו של שער נגרר ובהתאמה גם הכוח הנדרש להניעו.
  2. משקל השער – אין זה מן הנמנע כי שער כבד יותר דורש מנוע כבד בהתאמה. ככל שהשער מאסיבי יותר, כך יש צורך במנוע עוצמתי בעל כוחות סוס רבים, אשר ייתן מענה לפתיחה חלקה וקלה.
  3. כמות המשתמשים בשער – למספר האנשים או לכמות הרכבים אשר מפעילים את השער ישנה השפעה על בחירת המנוע . לדוגמא, מנוע טבול שמן מתאים למעל 40 משתמשים ואילו מנוע תעשייתי תלת פאזי מתאים לכמות גדול יותר ותדירות תכופה יותר של כניסות.
  4. סוגי מנועים לשערים חשמליים

לעיתים קרובות, הפרמטרים הללו לא יספיקו לנו כדי לבחור מנוע ברמה גבוהה שיבטיח פעילות תקינה של השער החשמלי. יש לקחת בחשבון גם פרמטרים נוספים כמו תוואי השטח ואופי השימוש במנוע, וכן התקנה פשוטה עבור המנוע כך שיהיה קל ונוח לתפעול. לבסוף, יש לקחת בחשבון מנוע שנמכר עם אביזרים נלווים חשובים כמו למשל מנורה מהבהבת או עינית.

עזרא שערים חשמליים – מגוון פתרונות לשערים חשמליים עד בית הלקוח

אנחנו בעזרא שערים חשמליים, גאים לספק מגוון רחב של פתרונות ושירותים לשערים חשמליים ומחסומים עד לבית הלקוח, כולל ייצור והתקנה של שערים ומחסומים, אספקת מנועים לשערים וכן ציוד נלווה. חשוב לנו שתדעו כי עזרא שערים מחזיקה במנועים לשערים בעלי תו תקן וכן בעלי אחריות מלא.

אם אתם מתלבטים בבחירת סוג המנוע לשער החשמלי, נשמח לסייע לכם בייעוץ מקצועי והכוונה. צרו עמנו קשר כעת.