שערים חשמליים הם מוצר חיוני וככאלה, הם משמשים אותנו מבוקר ועד ערב, לעיתים כמעט ללא הפסקה. לפעמים, ממש כמו כל מוצר חשמלי אחר, הם עלולים להתקלקל כתוצאה מבלאי, שחיקה או תקלות הנובעות משימוש שאינו תקין. מה עושים כאשר השער החשמלי שלנו מתקלקל? כל המידע מחכה לכם בכתבה הבאה.

טבעם של מכשירים חשמליים להתקלקל בזמן הכי פחות נוח, או בסיטואציה שבה אתם זקוקים להם נואשות ואכן, שערים חשמליים אינם יוצאי דופן. לרוב , הם יתקלקלו כאשר אנחנו ממהרים לפגישה חשובה , או בדיוק תכננו לצאת מהבית וגילינו כי קיימת תקלה והשערים אינם מגיבים. רגע לפני שאתם מתייאשים, הצוות המקצועי של חברת “עזרא שערים “, החברה המובילה לשערים, מחסומים חשמליים ופתרונות משלימים, נחלץ לעזרתכם עם טיפים פשוטים ויעילים. מוכנים?

שער חשמלי שהתקלקל

שערים חשמליים – לתקן או להחליף?

שלא כמו מכשיר חשמלי פשוט אשר נמצא בשימוש תכוף ומתקלקל, שערים חשמליים משתייכים לקטגוריית המוצרים המורכבים והמחוכמים יותר, אשר עלותם הגבוהה מצדיקה תיקון ולא רכישה של שער חשמלי חדש. מכיוון ומדובר בתיקון מקצועי, מרבית בעלי השערים החשמליים אינם יכולים לתקן את התקלות בעצמם ועל כן מומלץ להיעזר בשרותיו של איש מקצוע, כך תוכלו להבטיח תיקון מקצועי, אחריות וכן שימוש ארוך טווח.

הצילו! השער החשמלי שלי התקלקל

אז מה עושים כאשר השערים החשמליים שלנו מתקלקלים? רכזנו עבורכם טיפים יעילים:

  1. בדקו את השלט החשמלי

נכון, זה נשמע אולי טיפשי, אך מניסיון רב שנים, תופתעו עד כמה מדובר בתופעה נפוצה. ראשית חשוב לבדוק האם השלט טעון בסוללות שעובדות כראוי, או סוללות חדשות על מנת להבטיח פעילות תקינה. בנוסף, מומלץ לדאוג לסט נוסף של סוללות כגיבוי.

  1. בדקו האם מדובר בתקלה בלוח הפיקוד של השער החשמלי

לוח הפיקוד הוא הגורם האחראי על פעולתם התקינה והרציפה של שערים חשמליים. באם לוח הפיקוד תקול, ניתן לתקנו במקום, או לחליפין להחליפו במידה ויש צורך.

  1. תקלות אופייניות לשערי כנף

שערי כנף חשמליים נגררים על הקרקע מתוקף פעולתם. פעמים רבות הגרירה גורמת לנזקים לצירים המחזיקים את השער. לעיתים הצירים משתחררים או נופלים, מה שכאמור פוגע בתנועה סדירה של השער. תיקון שכזה מצריך את עזרתו של טכנאי שערים חשמליים מקצועי. שימו לב, בשערים כבדים אין לנסות ולהרים בעצמכם את השער. על מנת להסדיר את פעולת הצירים, להלחימם מחדש ולדאוג שהשער ינוע באופן חלק, חשוב לקרוא לטכנאי מומחה. בינתיים, יש ללחוץ על “כפתור השחרור” שעל המנוע, בכדי שלא לגרום נזק למנוע.

  1. תקלות אופייניות לשער הזזה

מטבעם, שערי הזזה נוטים להיות מוסתרים על ידי עצים, שיחי נוי ופרחים. לעיתים, הצמחייה, הבוץ, האדמה או אפילו אבנים שבדרך, עלולים לפגום בפעולת השער ולמנוע ממנו  לתפקד כראוי. המנגנון של שערים חשמליים בנוי כך שאם המנוע חש בחסימה במסילות, הוא יעצור את פעולתו והשער לא ייפתח וזאת על מנת למנוע נזק גדול יותר. על כן מומלץ לדאוג לתחזוקה שוטפת של השערים ואף לבדוק כי הגלגלים והמסילות של השערים החשמליים נקיים מהפרעות.

  1. חשוב – בדקו האם מדובר בתקלה בחיישנים

השארנו את התקלה הזו לסוף ולא בכדי. לצד התקלות אשר צוינו במאמר, ראוי להדגיש כי התקלה הזו היא החמורה מכולן, מסכנת חיים ויש לתת לה משנה חשיבות. למעשה, כל שער חשמלי מצויד בחיישנים, מטרתם היא, כמובן, להפסיק את פעולתו באם חפץ או , חלילה, אדם, ניצבים בכיוון התנועה של השער. אין צורך להרחיב על תקלה שכזו, בה החיישנים אינם פועלים כראוי ומשמעותה הוא סיכון גדול לבני האדם וכן לחיות המחמד שלנו. חשוב מאוד לדאוג לתחזוקה נכונה של השער החשמלי וכן לחשיבותו של תיקון מקצועי בכל מקרה של תקלה.

שער חשמלי שהתקלקל

עזרא שערים, החברה המובילה לאספקה ותיקון של שערים חשמליים ומחסומים

“עזרא שערים”, החברה המובילה בתחום השערים החשמליים, מספקת מגוון רחב של פתרונות לשערים ולמחסומים חשמליים, בנוסף לציוד חשמלי כמו מנועים חשמליים לשערים ולוחות פיקוד, ממגוון רחב של חברות ומותגים מהטובים בתחומם. אנו גאים ללוות משפחות, תעשיות ועסקים ממבחר תחומים במטרה להעניק להם שקט נפשי, בטחון וסטנדרט גבוה של שירות.

אם השער החשמלי שלכם תקול, או אינו פועל כראוי, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר וליהנות משרותי התיקון המקצועיים אותם אנו מספקים לכלל לקוחותינו.