שערים חשמליים משמשים בתי מגורים פרטיים, בתי דירות משותפים, חניונים של מרכזי בילוי, חניונים של בתי חולים, מוסדות ציבוריים ועוד. האפשרות לשלב בגדר הבית שער חשמלי מאפשרת גם את איכות החיים (פתיחה חשמלית ללא צורך ביציאה מהרכב) וגם את הצורך בהגנה ובפרטיות. לפני רכישה מהירה וחסרת מחשבה, נמליץ על כמה טיפים שיסייעו בבחירה נבונה בהתאם לצורכי הבית.

 

על אילו צרכים השער החשמלי יענה?

על מנת לבחור שער חשמלי מתאים באופן אולטימטיבי לביתכם הפרטי, מומלץ שתערכו רשימת צרכים בסיסית העונה על השאלה הפשוטה: לשם מה לכם שער חשמלי? האם אתם מחפשים שער דווקא או שאולי מחסום חניה חשמלי יספיק לדרישותיכם? התשובות תשמשנה את אנשי המקצוע שימליצו לכם על השער המתאים ביותר.

 

יתרון לצד חסרון ומנגנוני בטיחות

קיים מגוון של שערים חשמליים ולכל אחד יתרון וחסרון. השליטה במידע תעניק לכם את יכולת הבחירה בשער החשמלי המתאים לצורככם. על נציג החברה לחשוף אתכם בשקיפות באשר ליתרונות ולחסרונות של כל שער. מעבר לכך, חשוב לציין כי לכל שער אמורים להיות מנגנוני בטיחות: על שער חשמלי להפסיק את פעולתו ברגע שעין הבטיחות זיהתה כי קיים גורם המפריע לשער להיפתח או להיסגר. מומלצים שערים בעלי תו תקן ישראלי ומומלץ לבחור בחברה בעלת שם ומוניטין מוכח.

 

כל שער חשמלי נבדל מחברו במנגנון הסגירה והפתיחה שלו וכן בשטח שהוא תופס בזמן פתיחה. זאת ועוד, שערים חשמליים שונים נפתחים בצורות שונות – אל הרחוב, אל הבית, למעלה ולצד. חשוב למדוד האת האזור בו יותקן השער החשמלי כדי להתאים את צורת הפתיחה הטובה ביותר.

 

שערים חשמליים מבוססים על פעולת המנוע שלהם. חשוב להתאים את מנוע השער החשמלי למספר מחזורי הפתיחה והסגירה כדי לשמור על מנוע תקין. מנוע חזק ועמיד מתאים לבתי דירות משותפים או לבתי חולים לעומת מנוע עדין יותר המשמש בית פרטי של אדם אחד או אפילו משפחה. חשוב לבדוק האם חברת ההתקנה מספקת אחריות על השער ועל המנוע ולכמה זמן. בדרך כלל שערים חשמליים בעלי מנוע איכותי של חברה מומלצת יקבלו תקופת אחריות ארוכה לעומת מנועים פשוטים יותר, אם כי לא בהכרח.

 

עיצוב השער החשמלי

עיטור השער הוא עניין בפני עצמו. הגימור חשוב מאוד משום שהוא הטאצ’ הסופי המשדר אלגנטיות בכניסה לבית הפרטי. חשוב לשים לב כי מדובר בריתוך מקצועי וטוב ובאיכות הברגים וההברגה. זאת משום שמעצם תפקידו של השער הוא נמצא בתנועה, ותנועה עלולה לחבל בריתוכים ולשחרר ברגים לאורך זמן.

בעקרון קיימים שערים חשמליים מחומרים שונים. בדרך כלל ייבחר הברזל אם כי לא בהכרח, ישנם שערים מפולימרים סינתטיים שונים, מעץ ומפלסטיק. בכל מקרה, חשוב לוודא כי מדובר במוצר איכותי העשוי מחומר העמיד בפני נזקי מזג האוויר והטלטלות שתפקידו דורש. שער ברזל בעובי פרופיל של לפחות שלוש מ”מ מומלץ במיוחד כאשר הוא כולל שכבה המגנה מפני חלודה.