מהפכת הרכב הפרטי אשר התחוללה בארץ בשנות ה-90, גרמה למעבר המוני של משפחות לפרברי הערים ולישובים המקיפים אותן.

עם מהפכת הרכב הפרטי אשר חלה בישראל במהלך המחצית השנייה של שנות ה-90 במסגרתה החלו המוני משפחות לרכוש רכבים פרטיים ובמקרים רבים אף שניים, חלה גם מגמה של מעבר המוני לפרברי הערים ולישובים הקהילתיים. הגידול המואץ בבתים וברכבים פרטיים הצריך ועודנו מצריך לנקוט באמצעי שמירה והגנה עליהם. שערים חשמליים משרתים מטרה זו טוב יותר מכל חלופה מוצעת אחרת.

מהם השימושים העיקריים של שערים אוטומטיים?

כיום שערים חשמליים משמשים לשלוש מטרות עיקריות: שערים אוטומטיים בכניסה לחניונים, שערים בכניסות לבתים פרטיים ושערים אוטומטיים בכניסה לחניות פרטיות. הסוג הראשון משמש מוסדות ממשלתיים ופרטיים למניעת כניסת בני אדם לא מורשים לתחומם ואילו שני הסוגים האחרים משמשים אנשים פרטיים בשמירה על פרטיותם, ביטחונם ורכושם. בעוד שקשה מאוד למצוא חניונים ציבוריים בהם אינם מותקנים שערים אוטומטיים מסוג זה או אחר, ישנם לא מעט בתים פרטיים בהם עדיין משתמשים בחלופות אחרות. אך גם שם יותר ויותר בעלי בתים בוחרים בהתקנת שער חשמלי לבית מכיוון שזה משמש כאמצעי הביטחון והשמירה הטוב ביותר הקיים כיום.

מדוע חשוב להתקין שער אוטומטי?

בעולם מושלם כנראה שלא היינו צריכים להגן על רכושנו מפני זרים וביטחוננו לא היה עומד בפני סכנה, אך מכיוון שאנחנו לא חיים בעולם כזה, התקנת שער חשמלי מאפשרת לנו את הפיתרון הפשוט ביותר לבעיות אלה. שער חניה חשמלי לדוגמה, ימנע מזרים לגנוב או לפגוע ברכבים אשר חונים בתחומה. בנוסף, שערים אוטומטיים הרבה יותר קלים לתפעול מכיוון שפתיחתם לא מצריכה תפעול ידני של השער וניתן לפתוח אותם בשלל אמצעים אלקטרוניים כגון שלטים וטלפונים סלולריים.

איך שערים אוטומטיים נבדלים זה מזה?

כפי שקורה בשאר התחומים המושפעים מהטכנולוגיה, גם שערים אוטומטיים התפתחו מאוד בשנים האחרונות. ישנם שערים נגררים, שערים מתרוממים, שערי כנף ושערים דו-כנפיים. גם העיצוב משתנה משער לשער. קיימים שערי ברזל, שערים העשויים מעץ וכן שילובים בין השניים. כיום, עם מגוון השערים הרחב הקיים בשוק, גם לנוחות בתפעול השער ולסגנון האסתטי שלו ישנה חשיבות מכרעת בבחירתו. ניתן להתאים שער לסגנון של הבית בו הוא מותקן.

אילו דרכים קיימות לפתיחת שער אוטומטי?

ישנן שתי דרכים מקובלות לפתיחת שערים חשמליים בימינו. הראשונה היא פתיחת שער באמצעות הטלפון והשנייה היא פתיחת שער באמצעות שלט רחוק. היתרון הגדול ביותר הטמון בשיטה הראשונה הוא שאין צורך באמצעים ומכשירים נוספים לפתיחת השער, בעוד שהשיטה השנייה מאפשרת את פתיחתו גם במקרים בהם לטלפון נגמרה הסוללה או שאין לו קליטה.

 

כפי שראינו, שערים חשמליים נבדלים זה מזה במטרה אליה הם מיועדים, בסגנון שלהם, בעיצוב שלהם ובאופן פתיחתם. בחירת שער אוטומטי לבית או לחניה עלולה להיות משימה לא פשוטה ללא התייעצות עם מומחים בנושא. צרו עמנו קשר על מנת לקבל ייעוץ ושירות בכל הנוגע להתקנת שער חשמלי.