הוא מאסיבי, אמין, ישרת אתכם למשך תקופה ארוכה וקשה מאוד לפרוץ אותו, נעים להכיר – השער החשמלי הנגרר. יחד עם זאת, עד כמה ששער חשמלי נגרר נחשב יעיל, הוא לא מתאים לכל חניון וכניסה. מבין כלל השערים החשמליים שיש לנו כיום, אין ספק בכלל ששערים חשמליים נגררים הם בין הבטיחותיים ביותר שיש. בדיוק משום כך הם מוצבים בחניונים תת-קרקעיים, אך ממש לא רק שם. מאחר ששער חשמלי נגרר בולט ברמת הביטחון שהוא מעניק הוא אומץ בחום בשנים האחרונות גם על ידי המגזר הפרטי, כי גם אנשים פרטיים, הורים לילדים למשל, רוצים להיות בטוחים שהם בטוחים.

איך שער חשמלי נגרר עובד?

שער חשמלי נגרר נע על גבי מסילה, המקובעת לקרקע בבטון ויכולה “לרחף” מעל הקרקע, כך ששער זה מתאים לרוב תנאי השטח, גם המאתגרים ביותר. המסילה עצמה יכולה להיות עילית או תחתית, בהתאם להעדפתו של כל לקוח ולקוחה וכן בהתאם לתנאי השטח. יש לשער חשמלי נגרר מנוע והוא נפתח ונסגר בעזרת שלט. קונסטרוקציית השער עשויה מפרופיל ברזל חזק במיוחד, מה שמקנה לשער את העמידות והעוצמה שלו. 

שער חשמלי נגרר

לא רק בטוח אלא גם דקורטיבי

מאז הושק השער החשמלי הנגרר הראשון, הרבה מאוד רכבים עברו בחניונים, ומה שהחל כשער בעל מראה פשוט ומעט תעשייתי תפס תפנית רצינית, והפך לצעקה האחרונה בעולם עיצוב השערים. כיום, על גבי פרופיל מסגרת הברזל ניתן לעצב שער חשמלי נגרר במגוון עיצובים, חומרים, גוונים וגימורים. את השער ניתן לעצב בחומרים כמו עץ, ברזל ואלומיניום וכן בעיצוב דמוי-סורגים וליהנות משפע של עיצובים ייחודיים, לרבות עיצובים וגימורים מותאמים אישית.

שער חשמלי נגרר

 

 

 

 

 

למי שער חשמלי נגרר מתאים? ולמי לא?

כפי שציינו בראשית הכתבה, שער חשמלי נגרר לא מתאים לכל חניון וכניסה. מאחר ששער זה נע באיטיות על גבי המסילה הוא מתאים בעיקר לכניסות וחניונים בהם אין תנועת רכבים ערה. אם שער חשמלי נגרר יותקן במקום שבו יש שטף בלתי פוסק של רכבים היוצאים ונכנסים הוא יעכב את התנועה. זו אחת הסיבות ששערים אלו מותקנים בבתים פרטיים וכן כשערים בחניונים תת-קרקעיים – כאמצעי לסגירה הרמטית של החניון שלא בשעות הפעילות. שער חשמלי נגרר מתאים במיוחד גם כאשר יש צורך במענה בטוח לתנאי שטח בעייתיים. ניתן להתקין שער חשמלי נגרר על משטח שאינו ישר, משטח משופע, מחוספס או חולי, תודות ליכולת שלו “לרחף” וכן תודות לכך שניתן להתקין מסילה עילית (קרי: עליונה) שאינה תלויה באילוצי שטח. עם זאת, כאשר מדובר בתנאי שטח מאתגרים במיוחד ייתכן וכדאי לשקול התקנת שער קונזולי חשמלי.

לבסוף, שער חשמלי נגרר מתאים בכניסות לחניונים ולחניות שיש בהם אפשרות להתקין מסילת המשך, מעבר למיפתח השער, באחד מצדדיו, כך שהשער יוכל לנוע במלואו הצידה בעת הפתיחה. במידה ואין מקום לתנועת השער – כדאי לשקול סוג אחר של שערים חשמליים, למשל שערי כנף, הנפתחים קדימה או לאחור, ולא כמו שער חשמלי הנגרר הצידה. 

שער נגרר: חשמלי או ידני? זו השאלה!

לצד שער חשמלי נגרר קיימת עוד אפשרות – התקנת שער נגרר ידני. כשמו כן הוא שער זה נפתח ידנית על ידי הנכנסים והיוצאים מהחניון או החניה. שערים נגררים ידנית טומנים בחובם 2 יתרונות בולטים. היתרון הראשון הוא שניתן להתקין שער שכזה במקומות שבהם אין גישה נוחה לנקודת חשמל, והיתרון השני הוא שניתן להפחית באופן משמעותי את עלות ההשקעה בשער, שכן שער זה מגיע ללא מנוע.

אך כמו בכל דבר בעולמנו, גם לשער נגרר ידנית יש חסרונות. ראשית מדובר בשער שכדי לתפעל אותו יש צורך לצאת מן הרכב, לפתוח ולסגור את השער כל אימת שרוצים לצאת או להיכנס לחניה, וזה מסרבל מעט את התהליך. שנית, מכיוון שמדובר בשער כבד וקשוח דרוש כוח פיזי רב כדי להזיזו, משהו שלא לכולנו יש. 

שער חשמלי נגרר

שלבי התקנת שער חשמלי נגרר

על מנת להתקין שער חשמלי נגרר יש ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בהתקנת שערים חשמליים. לאחר יצירת הקשר יגיע נציג מומחה מטעם החברה אל האתר שבו עתידים להתקין שער חשמלי נגרר, כדי להעריך את ההיתכנות של התקנת שער שכזה במקום. במידה ותנאי השטח מאפשרים זאת יחל המומחה במדידות. הוא יבדוק את הרוחב ואת האורך של הכניסה לחניה, יבחן אם יש מקום פנוי להזזת השער לצדדים, הוא יבדוק את תנאי השטח והאתגרים בו וגם יבדוק אם יש גישה לחשמל. לאחר מכן עוברים לייצור ועיצוב השער. שלב זה מתבצע במפעל או במסגרייה, ובמהלכו מייצרים את השער בהתאם למידות הרצויות וכן בהתאם לעיצוב שבחר כל לקוח. בשלב האחרון, מתקינים את השער החשמלי הנגרר באתר הלקוח, וזה הכול! פשוט, קל ומהיר.

בחברת עזרא שערים חשמליים ממתינים לכם מיטב המומחים שישמחו לענות על שאלותיכם ולספק לכם מידע נוסף בנושא שער חשמלי נגרר. לחברה ניסיון רב שנים בייצור והתקנה של שערים חשמליים נגררים לחניות פרטיות, לחניוני בניינים וכן לחניוני מפעלי תעשייה ומוסדות ציבוריים. צוות החברה מקפיד להתאים לכל לקוח את הפתרונות המתאימים הבטוחים והיעילים ביותר.

צרו עמנו קשר כעת, נשמח לעמוד לשירותכם.