שער חשמלי לבית נועד לספק הגנה על הבית והרכב מפני פורצים ולאפשר לבני הבית להיכנס ולצאת רגלית או באוטו בצורה נוחה. שערים חשמליים לבית מגיעים בשלל סוגים, עיצובים וצורות הפעלה. כאשר בוחרים שער צריך לקחת בחשבון שיקולים שונים כמו גודל הפתח שבו יותקן השער, רוחב החומה שלצידו ומספר הדיירים שהשער עתיד לשמש. שער חשמלי לבית מופעל בדרך כלל באמצע שלט או טלפון סלולרי. ישנם מספר סוגים של מנועים לשערים חשמליים התלויים בסוג השער, גודלו, משקלו ואופן פתיחתו.

סוגים של שער חשמלי לבית

  • שער כנף – הסוג הנפוץ ביותר של שער חשמלי לבית הוא שער הנפתח על ציר כלפי חוץ או כלפי פנים. שער כזה מכונה שער כנף בשל צורת פתיחתו והוא יכול להיות בעל שתי כנפיים או כנף אחת הנפתחת לחלוטין או מתקפלת. יתרונו של שער הכנף בכך שאינו מצריך התקנת מקום מיוחד שאליו ייפתח השער. משקלו של שער כזה הוא נמוך בדרך כלל מהסוגים האחרים.

  • שער הזזה – שער הזזה חשמלי הוא שער הנע על מסילה ונפתח לאחד הצדדים. הוא נפוץ מאוד בבתים פרטיים ובכניסה לישובים, בסיסים, מוסדות ומפעלים. שער הזזה מצריך מקום בנוסף לשער עצמו שאליו ייפתח השער, בדרך כלל לתוך חומת החצר או במקביל אליה. ישנם שערים הנפתחים בדומה לחלון “כנף אל כנף” שבהם בעצם אחת מהכנפיים נפתחת במקביל לשנייה.

  • שער קונוזולי – שער קונוזולי, או שער מרחף, הוא שער הזזה שהמסילה שלו אינה נמצאת ישירות על הקרקע אלא היא מוגבהת וכך השער נראה מרחף. המראה שלו אסתטי יותר והוא מהווה פתרון מצוין כאשר פני הקרקע אינם ישרים.

  • שער גלילה – כשמו כן הוא, שער הנראה בדיוק כמו תריס חשמלי ונגלל כלפי מעלה. שער זה מספק חסימה הרמטית ביותר.

עיצוב שער חשמלי לבית

שער חשמלי לבית כבר מזמן הפך להיות ליותר מסתם אמצעי ביטחון והוא מהווה פעמים רבות פריט עיצובי המותאם למראה הכללי של הבית והחצר. אפשרויות העיצוב של שער חשמלי הן אינסופיות וניתן לשלב בו אלמנטים מרהיבים של זכוכית, עיטורי מתכת, עץ ופרזול. כמו כן ניתן לבחור את מידת האטימות הרצויה: האם רוצים שער אטום לחלוטין, שער אטום עם חלונות, שער עם סורגים או חצי אטום וחצי סורגים וכדומה. ניתן כמובן גם לבחור שער פשוט ללא עיצובים מיוחדים ולחסוך בעלויות.

 

כשרוצים לבחור שער חשמלי לבית אפשר לעתים ללכת לאיבוד מרוב סוגים. לכן חשוב להדגיש שלא כל סוג מתאים לכל אחד וחשוב לבחון את היתרונות והחסרונות של כל שער. אנו כאן כדי לעזור לכם ולהתאים לכם את השער החשמלי שיתאים בדיוק לבית שלכם. צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ ושירות בנושא שערים חשמליים.