ישנם סוגים שונים של מנועים לשערים חשמליים ואלו נבדלים בעוצמת הכוח שהם מסוגלים להפעיל, אופו פתיחת השער החשמלי ואופן הפעולה שלהם. חלוקה נוספת היא לפי סוג מערכת ההינע של השער: ישנם מנועי גיר וישנם מנועים הידרואלים הפועלים על לחץ שמן. מנועי שערים נוספים הם מנועים חלזוניים ומנוע פניאומאטיים.

אורך חייו של מנוע שער חשמלי ממוצע נע בין 10 ל-15 שנים ולאחר התקופה זו ניתן לחדשו, בדרך כלל מבלי שצריך להחליפו במנוע חדש. מפעלים גדולים בהם נאלצים להפעיל את השער באופן תדיר משתמשים במנועים המסוגלים להניע שערים במשקל של 1200 ק”ג ואף 1500 ק”ג. בדרך כלל מדובר במבנים אשר משתמשים בשערי קונזולה גדולים אשר נעשה שימוש במנועי שמן כדי להפעילם. שערים לבית הפרטי בדרך כלל מסתפקים במנועים קטנים יותר אשר מסוגלים להניע כ-500 קילוגרם של משקל שער.

 

סוגי מנועים שונים לשער חשמלי

  • מנוע לשער כנף בדרך כלל מנועים לשערי כנף הם מכאניים. סוג מנוע הכנף שיותקן אצל הלקוח יושפע מגודל הכנף, משקל השער ומהעומס היומי המופעל על המנוע. ישנם סוגים שונים של מנועי כנף באיכויות שונות. מנוע איכותי כמו מנוע הידרואלי מתאים לחניונים גדולים בעוד מנועים פשוטים, כמו מנוע חלזוני, מתאימים לבתים פרטיים. מנועים לשער כנף נמצאים בדרך כלל בשימוש בבתים פרטיים. בחירה והתקנה נכונה של מנוע כנף מפחיתות למינימום את כמות התקלות ומומלצים מאד שאיש מקצוע יבצע את מלאכת ההתקנה ואף כדאי להוועץ עם איש מקצוע טרם בחירת שער כנף. מכוון שרוב מנועי הכנף מותקנים בשני צדי השער חלוקת העומס היא מאוזנת יותר, דבר ששומר על חיי מדף ארוכים ומזעור התקלות הנובעות מעומס.

  • מנוע לשער נגרר מנועים לשערים נגררים הינם חזקים ועמידים לאורך שנים. העומס שהמנוע נושא הוא מינימלי מכוון שהשער החשמלי נע על מסילה אשר מסייעת למנוע להזיז את השער. מסיבה זו מנוע לשער נגרר מותקן במפעלים ובמבנים תעשייתיים, שם השערים עובדים באופן תדיר יותר. החיסרון המשמעותי של שער נגרר הוא ששער זה מצריך מרחב בצדי פתח החניון ויתכן שבחירה במנוע לשער הזזה לא יתאים למקרים בהם אין מרחב כזה. שער הזזה מתקפל יכול לסייע בפתרון הבעיה, בהתאם לנסיבות הקיימות בשטח. מומלץ להתייעץ עם מומחה לשערים חשמליים לגבי בחירת שער מתאימה ולקבל המלצה על השאר המתאם לדרישותיכם ולנסיבות הקיימות.

  • מנוע לשער מוסך מנועים לשערי מוסך הם שם כולל לשערים מתרוממים אשר נחלקים למספר סוגים בהתאם לסוג השער או דלת המוסך. שערי מוסך הם בעלי אורך חיי מדף ממוצע של כ-15 שנה והם נחשבים לאמינים ובטיחותיים במיוחד. הסיבה לכך נעוצה בכך שהם אינה זזים על גבי הרצפה ולרוב יחידת ההינע ממוקמת במעלה שער המוסך. יתרון נוסף שלהם הוא שהם תופסים מקום מעט וחוסכים בשטח יקר.

המנוע הוא לב ליבו של השער החשמלי ועליו להיות איכותי ביותר ועמיד לכל נזק אפשרי. המנועים לשערים חשמליים המוצעים אצלנו בעסק מאופיינים בתוחלת חיים ארוכה מאוד ומינימום תקלות. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לייעוץ והתאמת מנוע לשער חשמלי.